Instalacja i administracja serwerami

Serwer to komputer, na którym jest zainstalowane specjalistyczne oprogramowanie służące wymianie i przekazywaniu informacji innym komputerom w sieci. Serwery firmowe najczęściej służą do współdzielenia plików, drukarek, baz danych, poczty i oprogramowania do pracy grupowej. W większości przedsiębiorstw serwer jest niezbędny do sprawnej i bezkolizyjnej pracy. Zaletą posiadania firmowego serwera jest umieszczenie ważnych firmowych plików w centralnym, bezpiecznym miejscu. Takie rozwiązanie pozwala również na łatwą i szybką archiwizację danych.

Firma WOLS zajmuje się wdrożeniami i administracją serwerami z rodziny Linux i Windows Server.

Serwery instalacja administracja Linux Debian Windows 2008 2003 Server Active Directory

 

Wybór odpowiedniego serwera

Adekwatny wybór odpowiedniej platformy serwerowej zależy od wielu czynników. Konieczna jest przede wszystkim analiza potrzeb firmy, uwzględniająca jej charakter i profil oraz możliwości.

Serwery z rodziny Linux bazują na oprogramowaniu klasy open source. Decydując się na serwery Linux, unikamy opłat licencyjnych związanych z ich użytkowaniem. Linux to platforma przeznaczona zarówno dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Charakteryzuje się dużą elastycznością i skalowalnością. Ponadto jest ciągle rozwijana przez szeroką społeczność programistów z całego świata.

Serwery z rodziny Windows Server przygotowała firma Microsoft. Decydując się na wybór tego oprogramowania, otrzymujemy korzyści, których Linux obecnie nie może nam zapewnić. Windows Server z centralnego miejsca pozwala nam na łatwą administrację samym serwerem, jak również podłączonymi do niego stacjami roboczymi, grupami i użytkownikami.

 

Naprawa sprzętu serwerowego

Nowoczesne serwery są przystosowane do ciągłej pracy 24-7 i są ogólnie mniej awaryjne. Serwerowe płyty główne często  umożliwiają montaż więcej niż jednego procesora, posiadają więcej banków pamięci, inne złącza i interfejsy. Choć i w przypadku tego rodzaju komputerów zdarzają się awarie.

Firma WOLS oprócz instalacji i administracji, zajmuje się również serwisem sprzętu serwerowego. Gwarantujemy dojazd do klienta w ciągu godziny i naprawę uszkodzonego serwera na miejscu u klienta.