Konfiguracja routerów i urządzeń sieciowych

Postaw na mobilność i bezpieczeństwo w swoim domu

Wraz z rosnącym postępem technologicznym i coraz większą ilością urządeń mobilnych rośnie zapotrzebowanie na komunikację bezprzewodową. Wszystkie obecnie produkowane netbooki, smartfony, laptopy, a nawet drukarki mają możliwość bezprzewodowej komunikacji.

 

Firma WOLS Usługi Informatyczne zapewnia bezpieczne podłączenie do internetu. Dostarczamy potrzebne urządzenia, które umożliwiają podział łącza, niezależnie czy posiadacie Państwo internet z sieci osiedlowej, kablówki, neostradę i pokrewne.

 

Kolejną korzyścią, którą pragniemy Państwu zapewnić jest udostępnianie w domowej sieci plików i drukarek. Wszyscy domownicy mogą wówczas korzystać z jednego urządzenia. Dla bardziej wymagających użytkowników dostarczamy i konfigurujemy domowe centra mediów i danych tzw. NAS.

Rozwiązania mobilne są bardzo wygodne. Jednak musimy pamiętać o tym, że posiadając bezprzewodową sieć w domu jesteśmy bardziej narażeni na włamania i nadużycia. Oprócz faktu, że nasz sąsiad może korzystać za darmo z opłacanego przez nas internetu musimy sobie zadać jedno pytanie. A co się stanie, gdy ktoś popełni jakieś przestępstwo wykorzystując nasze łącze internetowe? Na przykład płatność kradzioną kartą płatniczą przez internet? Pamiętajmy, że zasięg standardowej sieci WIFI to od kilkunastu do kilkuset metrów. Pozostawienie takiej sieci niezabezpieczonej mogą wykorzystywać nawet setki odbiorców.

 

Dopiero poprawnie skonfigurowany i odpowiednio zabezpieczony router uchroni nas przed przeróżnymi przykrościami. Firma WOLS zajmuje się kopleksową konfiguracją routerów i urządzeń sieciowych. Oferujemy również konfigurację firewalla, dmz, przekierowywanie portów, zabezpieczamy przed atakami z zewnątrz.

 

Wykonujemy m.in.:

  • - instalację Neostrady,
  • - konfiguracja urządzeń LiveboxTP,
  • - konfiguracja telewizji TP,
  • - konfiguracja routerów w sieciach telewizji kablowych (UPC, Aster, Vectra, Multimedia, TKChopin i in.),
  • - konfiguracje bezprzewodowych drukarek sieciowych,
  • - instalację urządzeń NAS,
  • - konfigurację kamer IP i wideorejestratorów,
  • - podłączanie telewizorów do sieci internet.

 

Koszt konfiguracji od 40 zł.